فقط در این سایت
در همه سایتهای دانشگاه علوم پزشکی بابل
رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی: شنبه 19 تير 1395 ساعت 10:53
   

رییس کمیسیون بهداشت مجلس سلامت را مهمترین ودیعه الهی در مخلوقات عنوان کرد و افزود: طرح تحول سلامت به خوبی و در زمانی بسیار مناسب آغاز شد زیرا حوزه سلامت مشکلات زیادی داشت و ما نمایندگان که توفیق خدمتگزاری پیدا کرده ایم، مصمم هستیم تا با همکاری مسئولان وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را ادامه دهیم .

 به گزارش وبدا، دکتر علی نوبخت حقیقی در دیدار  وزیر و مدیران ارشد وزارت بهداشت با جمعی از نمایندگان سابق و کنونی کمیسیونهای بهداشت، آموزش، بودجه و اجتماعی مجلس شورای اسلامی که در موزه تاریخ علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت : اجرای طرح تحول سلامت باعث امیدواری مردم و مراجعه آنها برای دریافت خدمات با کیفیت با هزینه ای اندک در مراکز دولتی شده است.

وی افزود: تا رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه سلامت، تلاش زیادی باید شود اما تحقق این هدف بستگی به رفتار خود مردم دارد و همچنین باید به غیر از قوه مجریه، قوای مقننه و قضاییه و سایر دستگاه ها نیز باید به سلامت توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره تماس یکی از پزشکان از آمریکا با وی از هزینه های سنگین درمانی برای مردم آن کشور سخن گفت و افزود:: درست است که بیمه در آمریکا گسترش پیدا کرده اما تمامی مردم بیمه نیستند و در برخی از موارد بیماران باید صورتحساب های خانمان برانداز را پرداخت کنند.

دکتر نوبخت با بیان اینکه مردم ایران از مراجعه به بیمارستانهای دولتی و مراکز بهداشتی و درمانی دولتی از نظر پرداخت هزینه ها هیچ نگرانی ندارند، افزود: خدمات ارزنده سلامت در شرایطی در این دولت به مردم ارائه می شود که یادمان نرفته تا چند سال پیش، جسد مردم به دلیل عدم پرداخت وجه، در بیمارستانهای دولتی نگه داشته می شد و بیمارستانها ورشکسته شده بودند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به ما آموخته اند که همیشه قدر دو نعمت امنیت و سلامت را بدانیم و سلامت ابعادی جهانی دارد و خوشبختانه در ایران توجه بسیار خوبی به آن شده است تا سلامت آحاد ملت ایران تامین شود.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی مانند تجمیع بیمه ها، پایداری منابع و حفاظت از حقوق مردم در حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: هیچ کار بدون اشکالی وجود ندارد و باید تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات و اشکالات به کار بگیریم.

دکتر نوبخت از وزیر بهداشت برای حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دعوت کرد و گفت: بسیاری از نمایندگان این کمیسیون دردآشنا هستند و می توانند کمک های بسیار زیادی را به حوزه سلامت کنند و سزواوار نیست که در دولت، وزیر بهداشت بار زیادی بر دوش بکشد اما اگر در حال حاضر بخواهیم امور و مسائل وزارت بهداشت را به چند کمیسیون دیگر بسپاریم، بی انصافی کرده ایم و باید امکانات مورد نیاز به صورت تمام و کمال در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تمام سعی و تلاش ما این است که تسهیلات لازم را برای تامین سلامت مردم ایران تامین کنیم و از طرف دیگر ضروری است تا مسائل مختلف را به طور شفاف و بی پرده با آنها در میان بگذاریم و خود مردم باید در مسائل مختلف، سهیم شوند.

دکتر نوبخت با بیان اینکه فقیر و غنی نباید به یک نسبت از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند، افزود: مشکلات مرتبط با بیمه از یک وزارتخانه دیگر ایجاد شده اما آن هم مربوط به همین دولت و نظام است بنابراین امیدواریم که با همکاری کمیسیون های مجلس شرایطی را ایجاد کنیم که عدالت در توزیع خدمات درمانی فراهم شود دوستان ما در وزات بهداشت احساس خستگی نکنند و بیشتر احساس اطمینان کنند

روابط عمومی

صفحه قبل 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی
  روزشمار هفته ملی سلامت بانوان ایران اعلام شد
پویش هفته ملی «سلامت بانوان ایران» همه ساله از 24 لغایت 30 مهر ماه با شعار ورزش نسخه رایگان سلامت زنان ، برگزار می شود .
يك شنبه 23 مهر 1396 ساعت 9:52
  طب ایرانی در اعتقادات وباورهای مردم ریشه وپذیرش بالایی دارد
دکتر محمود خدادوست مشاور وزیر ومدیر کل طب سنتی وزارت بهداشت در دومین همایش ملی شفای پایدار در دانشگاه علوم پزشکی بابل طی سخنانی عنوان کرد وگفت
چهار شنبه 19 مهر 1396 ساعت 12:45
  ورود به درمان باید تابع موازین وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی باشد
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل طی سخنانی در دومین همایش ملی شفای پایدار عنوان کرد وگفت، دومین همایش ملی شفای پایدار بر مبناء اتکاء به قرآن واحادیث در سلامت که رکن اساس زندگی و ازمواهب الهی است.
چهار شنبه 19 مهر 1396 ساعت 12:22
  برگزاری دومین همایش ملی شفای پایداردر دانشگاه علوم پزشکی بابل
چهار شنبه 19 مهر 1396 ساعت 12:21
  مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود ورونمایی از نقشه جامعه علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل
دو شنبه 17 مهر 1396 ساعت 12:40
  پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل جهت برگزاری دومین همایش ملی شفای پایدار
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل جهت برگزاری دومین همایش ملی شفای پایدار پیامی را عنوان داشتند متن پیام بدین شرح می باشد:
يك شنبه 16 مهر 1396 ساعت 11:59
  تاسیس دانشکده پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی بابل
با دستور دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت درمان وآموزش پزشکی تاسیس دانشکده پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی بابل موافقت به عمل آمد
چهار شنبه 12 مهر 1396 ساعت 9:3
  برگزاری آزمون الکترونیک سطح یک رشته کارشناسی ارشد آموزش پزشکی
سه شنبه 11 مهر 1396 ساعت 9:51
  حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در مجلس ختم دانشجوی رشته فیزیوتراپی
دو شنبه 10 مهر 1396 ساعت 12:44
  پیام دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
مهر امسال مزین است به آغاز محرم، ماه بزرگداشت آزاد مردان وزنان حماسه ساز تاریخ انسانیت وحق طلبی.
سه شنبه 4 مهر 1396 ساعت 11:12
  اعلام عناوین هفته احیاء امربه معروف و نهی از منکر 1396
،ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان مازندران عناوین هفته احیاء امربه معروف و نهی از منکر 1396را بدین شرح اعلام نمود
شنبه 1 مهر 1396 ساعت 7:44
  برگزاری جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوپزشکی بابل در دانشکده پرستاری و مامایی رامسر
با حضور دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل.فرماندار شهرستان رامسر.رئیس شورای اسلامی شهرستان و اعضاء هیات رییسه دانشگاه در روز دوشنبه مورخه 27/6/96 در دانشکده پرستاری رامسر برگزار گردید.
سه شنبه 28 شهريور 1396 ساعت 9:38
  موفقیت غرور آفرین دانشگاه علوم پزشکی بابل در مرحله کشوری "نهمین المپیاد علمی دانشجویان" دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور
کسب مدال برنز در حیطه مدیریت نظام سلامت : آقای رضا غلامی .کسب مدال برنز در حیطه استدلال بالینی خانم زهرا اسماعیلی.راهیابی به مرحله گروهیدر حیطه آموزش پزشکی:خانم نسرین داداشی.
يك شنبه 26 شهريور 1396 ساعت 12:3
  نشست دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با دکتر نجفی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی،پرفسور کتابچی
شنبه 25 شهريور 1396 ساعت 9:15
  مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران
مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر جان بابایی و دکتر موسوی با حضور دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ، دکتر فلاح استاندار مازندران، دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل
سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت 14:57
  برگزاری هجدهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور
هجدهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور از تاریخ 14 الی 17 شهریور ماه 96به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار گردید.
دو شنبه 20 شهريور 1396 ساعت 13:59
  رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه خبر داد:
مقام دوم کاراته المپیاد ورزشی دانشجویان دختر به دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بابل رسید
چهار شنبه 15 شهريور 1396 ساعت 13:56
  انتصاب مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل
طی حکمی از سوی دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل آقای سید جواد موسوی به عنوان مشاور ریاست دانشگاه منصوب شد
چهار شنبه 15 شهريور 1396 ساعت 13:26
  به مناسبت هفته دولت تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه علوم پزشکی بابل
مراسم بزرگداشت هفته دولت و جشن یادمان خدمت با حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل ، اعضاء هیئت رئیسه ، روسا و مدیران واحدهای تابعه دانشگاه
سه شنبه 14 شهريور 1396 ساعت 8:40
  انتصاب دکتر جان بابایی به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت منصوب کرد.
شنبه 11 شهريور 1396 ساعت 11:42
  درخشش تیم کاروان بانوان دانشگاه علوم پزشکی بابل در المپیاد ورزشی کشور
: کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل در این رقابت ها در قالب تیم های تنیس روی میز،رتبه سوم تیمی، شطرنج، رتبه سوم تیمی و آمادگی جسمانی، رتبه 6 تیمی را کسب نمودند
چهار شنبه 8 شهريور 1396 ساعت 14:28
  برگزاری کنفرانس اکو سیستمی از کار آفرینی وارزش آفرینی در دانشگاه علوم پزشکی بابل
سه شنبه 7 شهريور 1396 ساعت 11:50
  جشن روز پزشک در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل
شنبه 4 شهريور 1396 ساعت 9:26
  دیدار معاون و جمعی از مدیران و همکاران دانشگاهی با رئیس دانشگاه به مناسبت روز پزشک
چهار شنبه 1 شهريور 1396 ساعت 11:6
  پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت روز پزشک
اول شهریور، زادروز حکیم توانا وفیلسوف ایرانی مشرق زمین ، ابوعلی سینا ، روز گرامی پزشک ، برهمه پزشکان عالیقدر و تلاشگران عرصه سلامت ، مبارکباد
چهار شنبه 1 شهريور 1396 ساعت 9:40
صفحه قبل 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی