فقط در این سایت
در همه سایتهای دانشگاه علوم پزشکی بابل
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما: دو شنبه 13 دي 1395 ساعت 10:9
   

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: در نظرسنجی های مختلف و مستمر، همواره جامعه پزشکی در صدر گروه های مرجع و مورد اعتماد مردم قرار دارند که باید از آن صیانت شود.
به گزارش وبدا، دکتر علی دارابی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های وابسته که پیش از ظهر امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه سلامت بزرگترین سرمایه هر انسان در جامعه است، اظهار داشت: حوزه سلامت شاخص ها و نشانه های توسعه یافتگی کشورهای مختلف است و در دهه های اخیر، سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت اهتمام ویژه ای به نام گذاری سالها به ویژه با موضوعات سلامت و بهداشت داشته اند.
دکتر دارابی از دکتر هاشمی به عنوان فخر هیات دولت یاد کرد و گفت: از اول انقلاب و در زمان جهاد سازندگی با ایشان آشنا هستم و در حال حاضر هم همان روحیه جهادی و عالمانه را دارد.
وی اضافه کرد: وزیر بهداشت در طول تصدی مسئولیت خود، تا کنون 217 سفر به ویژه به مناطق محروم و مرزی داشته که از حجم بسیاری از سفرهای برخی از دولت های بعد از انقلاب بیشتر است و دکتر هاشمی، طبیب دوّار است و وظیفه داریم که به حوزه سلامت کمک کنیم.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: دکتر زارع نژاد نیز از همکاران قدیمی ما است و سالهای زیادی است که خدمات ارزشمندی در حوزه روابط عمومی داشته و تلاش بسیاری کرده تا نگاه حرفه ای را در حوزه روابط عمومی جاری کند و امیدوارم که بتوانیم کمیته ای مشترک برای افزایش همکاری های حوزه سلامت و رسانه ملی تشکیل دهیم.
وی تاکید کرد: به یاد داریم که در دوران های گذشته، پزشکان هندی و بنگلادشی در ایران طبابت می کردند و مردم آنها را قبول نداشتند و صرفا برای رفع تکلیف به آنها مراجعه می کردند اما پس از انقلاب اقدامات بسیار بزرگ و ارزنده ای در حوزه پزشکی و سلامت انجام شده و می توانیم در بهمن سال 97 که مصادف با چهلمین سال پیروزی انقلاب است از خدمات حوزه سلامت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان کارنامه درخشان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: علیرغم وجود محدودیت ها و چالش های موجود اما اقدامات بسیار بزرگ و افتخار آمیزی در حوزه سلامت انجام شده و شاهد بودیم که وزرای سابق همواره از مشکلاتی مانند کمبود تخت بیمارستانی و قدمت بسیار بالای مراکز درمانی سخن می گفتند اما در سراسر کشور، اقدامات مناسبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شده است.
وی خدمات انجام شده حوزه سلامت را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری، اولویت ها و دستور کار را به صورت دقیق مشخص کرده اما باید افکار عمومی را بسیج کرد و خوشبختانه کمتر وزارتخانه ای به اندازه وزارت بهداشت، چنین اعتماد و اعتباری را در بین مردم دارد.
دکتر دارابی با اشاره به فرا رسیدن عصر و جهان رسانه ای، تصریح کرد: لازم است تا روابط عمومی را با توجه به عصر رسانه ای، بازتعریف کنیم زیرا روابط عمومی دیگر نباید فقط به انتشار نشریات، رییس نامه یا وزیر نامه بپردازد بلکه روابط عمومی امروز دیگر، هنر، فن و مدیریت است و در بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا، روابط عمومی در حوزه های مدیریت تدریس می شود و هر مدیر باید یک روابط عمومی باشد.
وی با اشاره به تعدد رسانه های مختلف تصویری، صوتی، مکتوب، دیجیتال و شبکه های اجتماعی، خاطرنشان کرد: هدف روابط عمومی باید تعامل حسنه با رسانه ها بوده و پاسخگو و در دسترس آنها باشد زیرا روابط عمومی و رسانه ها، همسایه دیوار به دیوار هستند و اعتماد، سرمایه بزرگ بین روابط عمومی و رسانه ها است.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما یادآور شد: در هر سازمان، جایگاه و اعتبار روابط عمومی باید به گونه ای باشد که همه به آن احترام بگذارند و باید بتواند قدرت اقناع سازی افکار عمومی و دفاع از سازمان خود را داشته باشد و هشدار ها و علائم را به موقع به موقع به مسئولان منعکس کند.
دکتر دارابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تالیف کتاب آینده پژوهی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: در این کتاب مشخص کرده ام که دنیای آینده چه تاثیری بر ایران می گذارد و در حوزه سلامت نیز در این مشخص شده که در 30 سال آینده، متوسط عمر افراد در جهان افزایش چشمگیری می یابد و بیماری های روحی، روانی و جسمی فراوانی بر اثر استفاده از تلفن همراه در جامعه پدید می آید و یکی از رسانه های معتبر دنیا عنوان کرده بود که بیمارستانی در لندن به تازگی بخشی را برای پیامدها

ی تلفن های همراه، راه اندازی کرده است.
وی به تشریح ظرفیت های رسانه ملی پرداخت و گفت: رسانه ملی دارای 145 شبکه رادیو و تلویزیون است که با بیش از 35 زبان فراملی، برنامه های مختلفی را تهیه و تولید می کنند و از مجموع 145 شبکه رادیو و تلویزیونی،70شبکه در استانها قرار دارد که می توان از این ظرفیت برای ارتقای سلامت جامعه بهره برد.
دکتر دارابی خاطرنشان کرد: در دوره جدید صدا و سیما، یکی از مهمترین تصمیمات، تصویری کردن رادیوهای استانی بود که گام بزرگی برای بهتر دیده و شنیده شدن رادیو به حساب می آید علاوه بر این شبکه و رادیو سلامت، به طور 24 ساعته به تولید برنامه های حوزه سلامت می پردازند و حجم برنامه ها با موضوع سلامت در سایر شبکه ها در حوزه خبر، مستند و برون مرزی زیاد است.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما اضافه کرد: باید کارها و تولیدات مشترکی در حوزه پویانمایی، انیمیشن، فیلم، سریال، ساخت مستند، نماهنگ، برنامه های گفتگو محور و به ویژه زیرنویس که قدرت بسیار زیادی دارد، را برای ارتقای سلامت مردم انجام دهیم و جشنواره ها مانند جشنواره تولیدات رادیویی استانها می تواند ظرفیت مناسبی برای همکاری باشد.
وی ضمن تاکید بر اهمیت ارتباط و تعامل حوزه سلامت با رسانه ملی، گفت: شورای عالی سلامت صدا و سیما به زودی آغاز بکار می کند و مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور می توانند در دعوت بهترین کارشناسان به صدا و سیما کمک کنند از سوی دیگر نیز نقش آنها در گسترش استفاده از اصطلاحات ساده و مورد فهم مردم بسیار مهم است زیرا بسیاری از مردم با واژه ها و اصطلاحات دشوار و لاتین پزشکی، آشنایی ندارند.

بنا بر این گزارش، مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و دانشکده های علوم زشکی و سازمان های وابسته نیز به بررسی موضوعات مختلف در زمینه همکاری صدا و سیمای استانها با دانشگاه ها و دانشکده های خود پرداختند و از دکتر دارابی خوساتند تا صدا و سیما در چند ماه پایانی دولت، همچنان بر همکاری مناسب خود با آنها ادامه دهد.

گفتنی است در پایان این مراسم به پاس همکاری و تعامل مراکز استانها با حوزه سلامت، هدیه ای به رسم یادگار به دکتر دارابی معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما اهدا شد

روابط عمومی

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی
  مناسب سازی 80 درصد بیمارستان های کشور برای ترویج زایمان طبیعی
رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : 80 درصد بیمارستان های کشور در دولت تدبیر و امید برای ترویج زایمان های طبیعی مناسب سازی شده است.
دو شنبه 11 ارديبهشت 1396 ساعت 9:4
  ماماها حافظ سلامت دو گروه مادر وفرزند می باشند
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در مراسم بزرگداشت روز جهانی ماما و دومین جشنواره ترویج زایمان طبیعی بیان داشت :
دو شنبه 11 ارديبهشت 1396 ساعت 9:1
  برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی ماما و دومین جشنواره ترویج زایمان طبیعی
مراسم بزرگداشت روز جهانی ماما و دومین جشنواره ترویج زایمان طبیعی به همراه نمایشگاه دستاوردها و مشاوره رایگان با حضوردکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر بابایی مسئول اداره مامایی وزارت بهداشت
دو شنبه 11 ارديبهشت 1396 ساعت 9:0
  پیام تبریک ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت اعیادشعبانیه
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل طی پیامی سالروز بزرگداشت زیباترین ماه شعبان و فرخنده میلادسرحلقه عاشقان ودلدادگان حضرت امام حسین (ع) ...
يك شنبه 10 ارديبهشت 1396 ساعت 13:18
  پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت روز جهانی ماما
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل طی پیامی روز جهانی ماما را به همکاران تلاشگر در این عرصه تبریک گفت. متن پیام بدین شرح می باشد:
يك شنبه 10 ارديبهشت 1396 ساعت 13:16
  وزیر بهداشت در هجدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری اعلام کرد:
تعریف بیش از 1000 برنامه آموزشی در سامانه آموزش پزشکی ایران/ راه اندازی اعتبار بخشی در حوزه آموزش پزشکی برای اولین بار
شنبه 9 ارديبهشت 1396 ساعت 9:49
  پروفسور سمیعى، اَبر جراح جهان انگشتر(لایپنیتس رینگ) آلمان به پروفسور مجید سمیعى تعلق گرفت
. انگشتر(لایپنیتس رینگ) آلمان به پروفسور مجید سمیعى تعلق گرفت و به وی لقب اَبر جراح ستاره جهان دادند. پروفسور مجید سمیعی در نظر دارد جایزه حلقه لایبنیتزˈ (لایبنیتزرینگ) آلمان برای طرح آفریقا 100ˈ به پروفسور سمیعی از طرف باشگاه خبرنگاران هانوفر اهداشده است.
چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396 ساعت 10:18
  دکترموعودی متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی بابل:
طرح غربالگری سرطان دهان در سال گذشته بر روی بیش از 4000هزار نفر صورت پذیرفت
شنبه 2 ارديبهشت 1396 ساعت 10:36
  روز شمار هفته سلامت با شعار «زندگی سالم، با نشاط وامید »
هفته سلامت سال 1396 با شعار « زندگی سالم ، با نشاط و امید» روز جمعه یک اردیبهشت آغاز و پنجشنبه 7 اردیبهشت ماه
چهار شنبه 30 فروردين 1396 ساعت 13:45
  پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت روز آزمایشگاه
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی بابل طی پیامی روز آزمایشگاه را به همه همکاران آزمایشگاه تبریک گفت:
چهار شنبه 30 فروردين 1396 ساعت 11:42
  برگزاری جشنواره غذا در بیمارستان آیت الله روحانی
حضور دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، فرماندار ویژه، رئیس و اعضای شورای شهر
شنبه 26 فروردين 1396 ساعت 8:59
  پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت روز دندانپزشک
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل طی پیامی ۲۳ فروردین روز دندانپزشکی را به همکاران تلاشگر در این عرصه تبریک گفت. متن پیام بدین شرح می باشد:
چهار شنبه 23 فروردين 1396 ساعت 8:47
  ویزیت 23833 بیمار در ایام نوروز
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از خدمات رسانی مطلوب به بیماران مراجعه کننده در مراکز درمانی دولتی وخصوصی در ایام نوروز خبر داد وگفت
سه شنبه 15 فروردين 1396 ساعت 9:25
  بازدید معاون محترم بازرسی وزارت بهداشت جناب اقای دکتر خیّری از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی بابل
يك شنبه 6 فروردين 1396 ساعت 8:56
  بازدید محمدمیرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت،دکترربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از بیمارستان های روحانی و بهشتی بابل
محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت و دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین از مراکز درمانی بیمارستان روحانی وبهشتی بابل در اولین روز سال 1396 بازدید بعمل آوردند.
يك شنبه 6 فروردين 1396 ساعت 8:51
  بازدید دکتر فلاح استاندار مازندران مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل وشفیع زاده امیر کلا
دکتر فلاح استاندار مازندران ،دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل،میرزابیگی معاون پرستاری وزیربهداشت، عباس پور فرماندار شهرستان
يك شنبه 6 فروردين 1396 ساعت 8:50
  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
شنبه 5 فروردين 1396 ساعت 8:30
  تبریک سال نو و عیادت از بیماران بخش هماتولوژی بیمارستان روحانی
شنبه 5 فروردين 1396 ساعت 8:28
  بازدید مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بابل از اورژانس بین راهی 115
مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بابل از اورژانس بین راهی 115و بیمارستان 17شهریور مرزیکلا بابل جهت خدمات رسانی
شنبه 5 فروردين 1396 ساعت 8:16
  مراسم غباروبی مزار شهدا به مناسبت فرا رسیدن 22اسفند روز بزرگداشت شهدا
مراسم غباروبی مزار شهدا به مناسبت فرا رسیدن 22اسفند روز بزرگداشت شهدا با حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل،حجت الاسلام دکتر نیک زاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
يك شنبه 22 اسفند 1395 ساعت 14:9
  طرح آماده باش نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی بابل
به نقل از دکتر رضازاده معاون غذا ودارو دانشگاه : همه ساله برنامه طرح آماده باش نوروزی در ارائه خدمات دارویی از اوایل اسفند ماه لغایت نیمه فروردین ماه برگزار می گردد
يك شنبه 22 اسفند 1395 ساعت 10:14
  همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت
همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی ...
شنبه 21 اسفند 1395 ساعت 8:34
  کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی
نهال نارنج توسط دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل ....
شنبه 21 اسفند 1395 ساعت 8:33
  نشست رئیس واعضا هیئت علمی دانشکده توانبخشی با دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه
نشست رئیس واعضا هیئت علمی دانشکده توانبخشی با دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه ومعاونین توسعه وآموزشی ...
چهار شنبه 18 اسفند 1395 ساعت 13:22
  حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در بازارچه خیریه غذا
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در بازارچه خیریه غذا با طعم مهربانی
دو شنبه 16 اسفند 1395 ساعت 14:6
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی