فقط در این سایت
در همه سایتهای دانشگاه علوم پزشکی بابل
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما: دو شنبه 13 دي 1395 ساعت 10:9
   

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: در نظرسنجی های مختلف و مستمر، همواره جامعه پزشکی در صدر گروه های مرجع و مورد اعتماد مردم قرار دارند که باید از آن صیانت شود.
به گزارش وبدا، دکتر علی دارابی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های وابسته که پیش از ظهر امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه سلامت بزرگترین سرمایه هر انسان در جامعه است، اظهار داشت: حوزه سلامت شاخص ها و نشانه های توسعه یافتگی کشورهای مختلف است و در دهه های اخیر، سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت اهتمام ویژه ای به نام گذاری سالها به ویژه با موضوعات سلامت و بهداشت داشته اند.
دکتر دارابی از دکتر هاشمی به عنوان فخر هیات دولت یاد کرد و گفت: از اول انقلاب و در زمان جهاد سازندگی با ایشان آشنا هستم و در حال حاضر هم همان روحیه جهادی و عالمانه را دارد.
وی اضافه کرد: وزیر بهداشت در طول تصدی مسئولیت خود، تا کنون 217 سفر به ویژه به مناطق محروم و مرزی داشته که از حجم بسیاری از سفرهای برخی از دولت های بعد از انقلاب بیشتر است و دکتر هاشمی، طبیب دوّار است و وظیفه داریم که به حوزه سلامت کمک کنیم.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: دکتر زارع نژاد نیز از همکاران قدیمی ما است و سالهای زیادی است که خدمات ارزشمندی در حوزه روابط عمومی داشته و تلاش بسیاری کرده تا نگاه حرفه ای را در حوزه روابط عمومی جاری کند و امیدوارم که بتوانیم کمیته ای مشترک برای افزایش همکاری های حوزه سلامت و رسانه ملی تشکیل دهیم.
وی تاکید کرد: به یاد داریم که در دوران های گذشته، پزشکان هندی و بنگلادشی در ایران طبابت می کردند و مردم آنها را قبول نداشتند و صرفا برای رفع تکلیف به آنها مراجعه می کردند اما پس از انقلاب اقدامات بسیار بزرگ و ارزنده ای در حوزه پزشکی و سلامت انجام شده و می توانیم در بهمن سال 97 که مصادف با چهلمین سال پیروزی انقلاب است از خدمات حوزه سلامت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان کارنامه درخشان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: علیرغم وجود محدودیت ها و چالش های موجود اما اقدامات بسیار بزرگ و افتخار آمیزی در حوزه سلامت انجام شده و شاهد بودیم که وزرای سابق همواره از مشکلاتی مانند کمبود تخت بیمارستانی و قدمت بسیار بالای مراکز درمانی سخن می گفتند اما در سراسر کشور، اقدامات مناسبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شده است.
وی خدمات انجام شده حوزه سلامت را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری، اولویت ها و دستور کار را به صورت دقیق مشخص کرده اما باید افکار عمومی را بسیج کرد و خوشبختانه کمتر وزارتخانه ای به اندازه وزارت بهداشت، چنین اعتماد و اعتباری را در بین مردم دارد.
دکتر دارابی با اشاره به فرا رسیدن عصر و جهان رسانه ای، تصریح کرد: لازم است تا روابط عمومی را با توجه به عصر رسانه ای، بازتعریف کنیم زیرا روابط عمومی دیگر نباید فقط به انتشار نشریات، رییس نامه یا وزیر نامه بپردازد بلکه روابط عمومی امروز دیگر، هنر، فن و مدیریت است و در بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا، روابط عمومی در حوزه های مدیریت تدریس می شود و هر مدیر باید یک روابط عمومی باشد.
وی با اشاره به تعدد رسانه های مختلف تصویری، صوتی، مکتوب، دیجیتال و شبکه های اجتماعی، خاطرنشان کرد: هدف روابط عمومی باید تعامل حسنه با رسانه ها بوده و پاسخگو و در دسترس آنها باشد زیرا روابط عمومی و رسانه ها، همسایه دیوار به دیوار هستند و اعتماد، سرمایه بزرگ بین روابط عمومی و رسانه ها است.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما یادآور شد: در هر سازمان، جایگاه و اعتبار روابط عمومی باید به گونه ای باشد که همه به آن احترام بگذارند و باید بتواند قدرت اقناع سازی افکار عمومی و دفاع از سازمان خود را داشته باشد و هشدار ها و علائم را به موقع به موقع به مسئولان منعکس کند.
دکتر دارابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تالیف کتاب آینده پژوهی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: در این کتاب مشخص کرده ام که دنیای آینده چه تاثیری بر ایران می گذارد و در حوزه سلامت نیز در این مشخص شده که در 30 سال آینده، متوسط عمر افراد در جهان افزایش چشمگیری می یابد و بیماری های روحی، روانی و جسمی فراوانی بر اثر استفاده از تلفن همراه در جامعه پدید می آید و یکی از رسانه های معتبر دنیا عنوان کرده بود که بیمارستانی در لندن به تازگی بخشی را برای پیامدها

ی تلفن های همراه، راه اندازی کرده است.
وی به تشریح ظرفیت های رسانه ملی پرداخت و گفت: رسانه ملی دارای 145 شبکه رادیو و تلویزیون است که با بیش از 35 زبان فراملی، برنامه های مختلفی را تهیه و تولید می کنند و از مجموع 145 شبکه رادیو و تلویزیونی،70شبکه در استانها قرار دارد که می توان از این ظرفیت برای ارتقای سلامت جامعه بهره برد.
دکتر دارابی خاطرنشان کرد: در دوره جدید صدا و سیما، یکی از مهمترین تصمیمات، تصویری کردن رادیوهای استانی بود که گام بزرگی برای بهتر دیده و شنیده شدن رادیو به حساب می آید علاوه بر این شبکه و رادیو سلامت، به طور 24 ساعته به تولید برنامه های حوزه سلامت می پردازند و حجم برنامه ها با موضوع سلامت در سایر شبکه ها در حوزه خبر، مستند و برون مرزی زیاد است.
معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما اضافه کرد: باید کارها و تولیدات مشترکی در حوزه پویانمایی، انیمیشن، فیلم، سریال، ساخت مستند، نماهنگ، برنامه های گفتگو محور و به ویژه زیرنویس که قدرت بسیار زیادی دارد، را برای ارتقای سلامت مردم انجام دهیم و جشنواره ها مانند جشنواره تولیدات رادیویی استانها می تواند ظرفیت مناسبی برای همکاری باشد.
وی ضمن تاکید بر اهمیت ارتباط و تعامل حوزه سلامت با رسانه ملی، گفت: شورای عالی سلامت صدا و سیما به زودی آغاز بکار می کند و مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور می توانند در دعوت بهترین کارشناسان به صدا و سیما کمک کنند از سوی دیگر نیز نقش آنها در گسترش استفاده از اصطلاحات ساده و مورد فهم مردم بسیار مهم است زیرا بسیاری از مردم با واژه ها و اصطلاحات دشوار و لاتین پزشکی، آشنایی ندارند.

بنا بر این گزارش، مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و دانشکده های علوم زشکی و سازمان های وابسته نیز به بررسی موضوعات مختلف در زمینه همکاری صدا و سیمای استانها با دانشگاه ها و دانشکده های خود پرداختند و از دکتر دارابی خوساتند تا صدا و سیما در چند ماه پایانی دولت، همچنان بر همکاری مناسب خود با آنها ادامه دهد.

گفتنی است در پایان این مراسم به پاس همکاری و تعامل مراکز استانها با حوزه سلامت، هدیه ای به رسم یادگار به دکتر دارابی معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما اهدا شد

روابط عمومی

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی
  برگزاری آزمون آمادگی جسمانی متقاضیان استخدامی دانشگاه علوم پزشکی بابل
امتحان عملی و مصاحبه متقاضیان آزمون استخدامی وزارت بهداشت با نظارت مدیریت توسعه دانشگاه، دکتر کوروش گرجی و رئیس مرکز فوریت های پزشکی، دکتر احمد محمدپور مورخ ۹۵/۱۱/۱۹ در سالن تربیت بدنی شهید ناظری معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد
چهار شنبه 20 بهمن 1395 ساعت 10:22
  دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در مراسم افتتاحیه ساختمانهای جدید بیمارستان 17شهریور مرزیکلا(بخش بابلکنار)
دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر در مراسم افتتاحیه ساختمانهای جدید بیمارستان 17شهریور مرزیکلا(بخش بابلکنار) اظهار داشت :دیدن سیمای مومنان وخیرین یک عبادت هست.
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 13:10
  افتتاحیه مجتمع کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر مجتمع کانون های دانشجویی دانشگاه با حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل،دکتر عمویی معاون فرهنگی ودانشجویی، دکتر حاجی احمدی معاون توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه ..
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 13:8
  افتتاح اورژانس 115سید کلا بخش بابلکنار
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر با حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل،حجت الا سلام بابائیان امام جمعه بخش بابلکنار،اعضای هیئت رئیسه دانشگاه وخیرین محترم اورژانس 115سید کلا
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 13:5
  افتتاح ساختمانهای جدید اورژانس ،درمانگاه تخصصی،درمان بستر وآزمایشگاه بیمارستان 17شهریور مرزیکلا(بخش بابلکنار)
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر ساختمانهای جدید اورژانس ،درمانگاه تخصصی،درمان بستر وآزمایشگاه بیمارستان 17شهریور مرزیکلا(بخش بابلکنار) با حضور دکتر یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران،دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل...
سه شنبه 19 بهمن 1395 ساعت 13:2
  برگزاری اولین المپیاد ورزشی کارکنان جانبازان ومعلولین وزارت بهداشت
آقای سید محمد حسینی به مدال نقره در ماده تفنگ بادی دست یافت
دو شنبه 18 بهمن 1395 ساعت 8:59
  اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای به پرستاران وگروهای وابسته
امام قلی زاده مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بابل؛در مراسم بزرگداشت روز پرستار(اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای به پرستاران وگروهای وابسته ، شاخص های ملی مراقبت های پرستاری در بالین
دو شنبه 18 بهمن 1395 ساعت 8:57
  دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در مراسم بزرگداشت روز پرستار
پرستاران از زحمت کشان،ایثارگران وشب زنده داران این جامعه هستند.
دو شنبه 18 بهمن 1395 ساعت 8:16
  برگزاری مراسم گرامیداشت روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی بابل
مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) وروز پرستار با حضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل،اعضای هیات رئیسه دانشگاه، رئیس ومدیران بیمارستانها...
دو شنبه 18 بهمن 1395 ساعت 8:11
  افتتاح پنج پروژه عمرانی به مناسبت ایام مبارک دهه فجر
دکتر سید عارف هاشمی مشاور ریاست ومدیر روابط عمومی دانشگاه از افتتاح پنج پروژه عمرانی به مناسبت ایام مبارک دهه فجر خبر داد وگفت...
سه شنبه 12 بهمن 1395 ساعت 13:17
  برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا به همراه غبار روبی مزار شهدا
به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ،مراسم پرفیض زیارت عاشورا همراه با غبارروبی مزار شهدا با حضور مسئولین و کارکنان دانشگاه
سه شنبه 12 بهمن 1395 ساعت 11:41
  برگزاری نشست مطبوعاتی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل
نشست مطبوعاتی وارائه گزارش عملکرد فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با حضور دکتر عمویی معاون فرهنگی ودانشجویی ، اصحاب رسانه شهرستان بابل
يك شنبه 10 بهمن 1395 ساعت 7:45
  وزیر بهداشت در حاشیه همایش پویش ملی مبارزه با سرطان:
بار مالی بیماری سرطان 10هزار میلیارد تومان است/رفتار و سبک زندگی ایرانیان باید تغییر کند
سه شنبه 5 بهمن 1395 ساعت 10:18
  ادای احترام به آتش نشانان شهید حادثه پلاسکو در بیمارستان آیت الله روحانی بابل
ادای احترام به آتش نشانان شهید حادثه پلاسکو باحضوردکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، مسئولین ایستگاه آتش نشانی شماره1 و مسئولین و پرسنل بیمارستان
دو شنبه 4 بهمن 1395 ساعت 8:58
  نشست تخصصی مسئولین روابط عمومی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل
نشست تخصصی مسئولین روابط عمومی معاونت ها، مراکز درمانی، دانشکده ها باحضور دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل ودکتر هاشمی مشاور رئیس دانشگاه ومدیر روابط عمومی مورخ 28/10/95 برگزار شد.
چهار شنبه 29 دي 1395 ساعت 8:13
  انتصاب مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل
طي حکمي از سوي آقای دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سید عارف هاشمی بعنوان مشاور ریاست دانشگاه منصوب گرديدند.
دو شنبه 27 دي 1395 ساعت 9:10
  وزیر بهداشت در آیین افتتاح همزمان هزار تخت روانپزشکی در اهواز:
در طول ۲۰ سال گذشته تنها هزار تخت روانپزشکی ساخته شده و ما در کمتر از سه سال توانستیم ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی را تحویل دهیم
شنبه 25 دي 1395 ساعت 14:48
  افتتاح همزمان 1000تخت روان پزشکی در سراسر کشور توسط دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت
68تخت بخش روان پزشکی بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل با حضور جمعی از مسئولین دانشگاهی وبیمارستانی افتتاح ...
شنبه 25 دي 1395 ساعت 14:46
  آیت الله شبیری زنجانی در دیدار وزیر بهداشت:
خدماتی که شما به بیماران ارائه می دهید بهترین عبادت است
شنبه 25 دي 1395 ساعت 9:46
  پیام تشکر دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از نمایندگان مجلس
نمایندگان محترم مجلس شواری اسلامی خصوصاً نمایندگان محترم شهرستان بابل که با درایت و حسن نظر به بخش سلامت و استمرار طرح تحول نظام سلامت در مجلس شورای اسلامی
شنبه 18 دي 1395 ساعت 8:49
  وزیر بهداشت در نشست معاونین اجتماعی و قائم مقام‌های روسای دانشگاه‌ها در امور اجتماعی
باید با سرعت در اتوبان ارائه خدمات حرکت کنیم/ فرهنگ‌سازی باید از سوی علما، هنرمندان و شخصیت های مورد احترام مردم باشد/ در فعالیت های اجتماعی نباید از نقش زنان غافل شویم
چهار شنبه 15 دي 1395 ساعت 12:1
  وزیر بهداشت تاکید کرد:
لزوم توجه به اخلاق در رسانه ها/ یکی از هنرهای روابط عمومی، تولید و نشر محتوا به بهترین شکل است/ افرادی که می گویند دولت نقدپذیر نیست، خودشان اجازه نقد نمی دهند/هر چقدر از سیاست دور باشیم می توانیم طرح تحول سلامت را از آسیب های های سیاسی دور کنیم/ فارغ از هرگونه دسته بندی سیاسی به مردم خدمت کنیم/ کار انفعالی ارزشی ندارد باید ابتکار عمل داشت
دو شنبه 13 دي 1395 ساعت 10:7
  فرهنگ سازی در حوزه خیرین سلامت یک امر بسیار ضروری است
دکترمحمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت هفتمین سال تاسیس بنیاد نیکوکاری سلامت در بابل استقبال خیرین در کمک به زیرساخت های سلامت کشور را تحسین برانگیز توصیف کرد
شنبه 11 دي 1395 ساعت 8:55
  همایش پاسداشت سلامت در دانشگاه علوم پزشکی بابل
همایش پاسداشت سلامت که هم زمان با هفتمین سال تأسیس بنیاد نیکوکاری سلامت با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت ،دکتر خالق نژاد دبیر گسترش دانشگاه های علوم پزشکی ، دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل...
شنبه 11 دي 1395 ساعت 8:53
  برگزاری اولین سمینارآموزشی لیبردرآب وتجهیزات لازم در دانشگاه علوم پزشکی بابل
معاونت درمان دانشگاه ، اولین سمینارآموزشی لیبردرآب وتجهیزات لازم را با حضور دکتر نقشینه معاون درمان ، دکتر سیمین تعاونی عضوهیئت علمی دانشگاه ایران
چهار شنبه 1 دي 1395 ساعت 14:40
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی